KOBIETA NA ZAKRECIE
Anna Maruszeczko Trio, 2011 Strony / Pages: 324, miękka oprawa ISBN: 978-83-7436-256-6
List price: $19.95(Save 15% off)Online price: $16.96

Książka powstała na podstawie autorskiego programu telewizyjnego, emitowanego od dwóch lat w TVN Style. Jej treścią są prawdziwe historie kobiet, które nie mają sztabu ludzi do kształtowania wizerunku, a mimo to są atrakcyjne. Kobieta na zakręcie pokazuje, że na nic nie jesteśmy skazane, że można naprawić każdy błąd, zatrzymać każdą klątwę rodzinną, odwrócić każdą przepowiednię i żyć swoim życiem.

"Są takie sytuacje, o których myślimy z trwogą i... nadzieją, że nam się nie przytrafią. "Ja bym tego nie przeżyła" - mówimy sobie w duchu. A potem okazuje się, że wszystko jest do przeżycia. Życie to ruch, ciągła zmiana i przemiana - powtarza mi od lat mój własny mąż. Nie ma nic na zawsze... Trzeba chyba przyjąć do wiadomości, że bez nagłych zwrotów akcji fabuła jest nieciekawa. To Ula Mela powiedziała, że życie to coś więcej niż tak zwany święty spokój; potrzebny jest głód, żeby cieszyć się chlebem, potrzebna jest samotność, żeby cieszyć się drugim człowiekiem. Bez sensu byłoby jednak prowokowanie losu, żeby poczuć coś naprawdę, żeby docenić. Chodzi o to, żeby "umieć czytać" i wyciągać wnioski, gdy los nas zaskoczy czymś złym i niechcianym. Przecież to zawsze działa jak podświetlacz, który pokazuje wszelkie deficyty, ale też to, co jest najważniejsze i na co nas stać. Ludzie czasem umierają bez tej podstawowej wiedzy o sobie. W tych historiach jasno widać, że życiowe turbulencje, których boimy się jak diabeł święconej wody, mogą nam przestawić życie na właściwe tory".
Anna Maruszeczko
Dziennikarka i prezenterka. Prowadzi programy telewizyjne ("Kobieta na zakręcie" w TVN Style, "Zielone Drzwi" w "Dzień Dobry TVN"), radiowe, publikuje wywiady, pisze felietony i blog, działa w fundacji TVN "Nie jesteś sam". Znana także z "Miasta Kobiet" i talk show "Wybacz mi".